/Files/images/vchitel/Леся Анатоліївна.jpg

«Широко простягає хімія руки свої в справи людські»

М.В. Ломоносов

/Files/images/khimiya_zno_sklasti_1.jpg

Хімія - наука дивовижна. Вона дуже конкретна і стосується незліченних корисних і шкідливих речовин навколо нас і всередині нас. Тому хімія потрібна і будівельникові, і лікарю, і журналісту, і домогосподарці.

Вона дуже абстрактна і має справу з дрібними частинками, зі складними формулами і мудрованими законами.

Якщо вважати першими хіміками давньоєгипетських жерців, то хімія - наука-старенька, їй кілька тисяч років. Багато в чому зобов'язані сучасні вчені і середньовічним алхімікам, які працювали півтори-дві тисячі років тому, і тим, хто вніс свій внесок в науку в останні 200-300 років.

Що тягне людей займатися хімією? Напевно, таємнича сила, укладена в речовині. Вона може бути і цілющою, і страшною по своїй руйнівній дії. Вона може подарувати тепло і світло, але може занурити в морок і холод.

А хіба не цікаво спробувати поєднати разом кілька речовин? Що утвориться з суміші - новий матеріал, стійкий до вогню, кислот і лугів, або непробивний знарядом сплав, або небачена харчова приправа?

Хіміки, по суті, азартні мисливці за незвичайними властивостями нових речовин. Спочатку вони теоретично визначають мету - потрібні властивості невідомої речовини, а потім починають вистежувати "здобич", планомірно проводити синтези (отримувати цю речовину), заганяючи "звіра" в капкан за всіма правилами.

А "піймаючи" нову речовину, передають її будівельникам, фармацевтам, агрономам, зв'язківцям, енергетикам, художникам ...

У наші дні хімія стала могутньою зброєю цивілізації, сировинною базою практично всіх галузей промисловості і сільського господарства. З її допомогою створюються ліки та вітаміни, добрива для підвищення родючості грунту і хімічні засоби захисту рослин. Вугілля, нафта, газ і руди хімія перетворює на енергію і метали, бетон і скло, кераміку і численні органічні сполуки, в тому числі такі, яких у природі не було і не могло бути.

Озброєні знанням хімії, люди ведуть синтез барвників, штучних волокон, отримують напівпровідники і надпровідники, паливо для ракетних двигунів, нові будівельні матеріали. Ядерна енергетика також немислима без знання хімії.

Однак в хімії досі так багато незрозумілого і невідкритого! Постійно з'являються нові області старої науки, нові речовини, нові методи їх отримання та дослідження.

Вивчати хімію важко, але дуже цікаво. Особливо якщо з самого початку ти переконаєшся в тому, що вона всюдисуща. Дійсно, куди не глянь - усюди навколо нас об'єкти і явища цієї чудової науки - хімічні речовини і хімічні реакції.

Давайте і ми разом з вами приєднаємося до вивчення хімії

7 клас

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

9 клас_Біологія

10 клас_Біологія

11 клас_Біологія



Для того, щоб з’ясувати суть закону Авогадро; ознайомити учнів з поняттям «молярний об'єм»; розкрити особливості використання поняття «молярний об'єм» для газоподібних речовин; навчити учнів використовувати отримані знання для розрахунків об'ємів газів за нормальних умов; розглянути взаємозв’язок між фізичними величинами – кількістю речовини, молярним об’ємом, масою, кількістю структурних частинок; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, пам’ять; виховувати творчу , допитливу особистість, вміння працювати в колективі з учнями був проведений урок "Закон Авогадро. Молярний об’єм газів."

(розробка уроку + презентація)


Застосовую на уроках метод проектів. Пропонуємо вашій увазі декілька з них:
Рубіско

РУБІСКО – фермент, що бере участь у процесі фіксації СО2,який відбувається під час темнової фази фотосинтезу. Однак близько у 25% випадків він “помиляється” і фіксує О2, призводячи до енергетично менш вигідного процесу фотодихання. Чому ж у ході еволюції не закріпилися форми РУБІСКО, що мали більшу спорідненість до СО2, зважаючи на те, що це достатньо давній фермент?


Злочинні клітини

Вчені Кембриджського університету, досліджуючи механізм розвитку новоутворень, зокрема базально-клітинної карциноми, активацією онкогенів у стовбурових клітинах і недиференційованих клітинах шкіри, отримали цікаві результати. Виявилося, що з попередників можуть розвиватися доброякісні новоутворення, а із стовбурових – злоякісні. Сформулюйте власну концепцію для пояснення цього феномену.


Мінімальний геном

Яка найменша кількість генів потрібна для функціонування живого організму? Опишіть функціональне значення послідовностей такого мінімального геному.


РНК-вакцини

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту запропонували технологію створення РНК-вакцин. На думку вчених, така вакцина безпечніша за ДНК-вакцини. Проаналізуйте переваги та недоліки цього нового типу вакцин порівняно з іншими типами.



Бактеріородопсинопласти

Хлоропласти рослин є нащадками давніх симбіотичних ціанобактерій. Крім зелених бактерій до фотосинтезу також здатні деякі галобактерії, що використовують червоний бактеріородопсин. Теоретично вони також могли б стати ендосимбіонтами. Чому цього не відбулося, у той час як різні групи еукаріотів кілька разів незалежно один від одного отримували хлоропласти в процесі еволюції?


Багатоклітинні еукаріоти

Існує велика кількість видів багатоклітинних еукаріот. У той же час найскладніше організовані прокаріоти — нитчасті ціанобактерії. Змоделюйте прокаріотичний багатоклітинний організм.



Анаеробна біосфера

Як би могла проходити еволюція біосфери Землі за відсутності кисневої революції?


Альтернативні джерела енергії

Живі організми на землі використовують енергію сонця або енергію зв’язків хімічних сполук. А чи можливе існування й успішне функціонування організмів, що використовують альтернативні джерела енергії (наприклад, енергію вітру чи енергію течії річки).

Кiлькiсть переглядiв: 729

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930