«Бути популярним» - це означає викликати симпатію і любов більшості.

За даними всезнаючих психологів, лише одна дитина з п'яти отримує визнання серед однолітків, інші четверо цього досягти не можуть, вони залишаються в тіні. Практика показує, щоб отримати визнання, зовсім не обов'язково бути капітаном шкільної футбольної команди або старостою класу. Не потрібно також бути найсимпатичнішим серед однолітків. Потрібно просто подобатися оточуючим, от і все.

Є люди, які заводять друзів всюди, куди б не пішли. Ось вони - популярні. Такого роду затребуваність надає дитині масу можливостей для розвитку та соціалізації.

У чому секрет успіху?

Ось чотири поради, які розумні батьки дадуть дитині, що прагне популярності.

1. Хвали людей!Уміння говорити компліменти - на жаль, забуте мистецтво. Сучасна культура егоїстична, ми вчимося хвалитися, хвалити себе, подавати себе з кращого боку. Необхідно вчити дітей не тільки показувати свої кращі сторони, але і помічати краще в інших. Причому не тільки помічати, але і озвучувати побачене. Заохочуйте дітей робити компліменти: наприклад, поставте за правило, щоб дитина робила по п'ять компліментів щодня, і незабаром це перетвориться у звичку.

2. Будь ініціатором спілкуванняНайкраща порада, яку хороша мати може дати дитині, яка боїться йти в нову школу, в садок, гурток чи спортивну секцію, бо «а раптом я там ні з ким не потоваришую?!», це бути ініціатором спілкування. «Все, що тобі потрібно зробити, це підійти до когось і сказати: привіт, мене звуть Маша, а як тебе»Ми прекрасно знаємо, що щось подібне працює навіть у дорослому колективі: на світських заходах, на новій роботі, в незнайомих компаніях багато хто з нас чекає, коли хтось стане ініціатором знайомства і запропонує своє товариство. Так чому б не стати цим ініціатором? І не навчитися цьому краще якомога раніше.

3. Зупиняй пліткиВсі ми брешемо: і дорослі, і підлітки у шкільних коридорах, і навіть малюки в дитячому садку, так що дитині потрібно бути готовим до такої ситуації.

Найпоширеніша інструкція на такий випадок звучить приблизно так: «Скажи, що ти не станеш обговорювати когось за його спиною». Але чи можете ви уявити дитину, яка в точності послідує інструкції, не побоюючись стати ізгоєм, не побоюючись, що наступний раунд пліток буде вже про нього?

Замість того, щоб вчити дитину припиняти плітки, вступаючи в непотрібну загалом конфронтацію, запропонуйте їй просто припинити розмову, згадавши якусь позитивну якість, властиву предмету обговорення, після чого змінити тему. Це дуже корисний навик, який ще не раз стане в нагоді дитині в житті.

4. Допомагай нужденнимНехай ваша дитина намагається звертати увагу на тих, хто відчуває себе самотнім, загубленим в натовпі, нікому не потрібним. Не треба змушувати його з ними усіма дружити: невелика розмова, усмішка, - всього цього достатньо «привіт!». Ну а оскільки не всі, хто відчувають себе самотніми і нещасними, це показують, потрібно запропонувати дитині взагалі приділяти увагу людям - незалежно від того, чи виглядають вони самотніми.Розвивати у дітей соціальні навички, пропонувати їм корисні сценарії для того, щоб справлятися з повсякденними труднощами, так само важливо, як розвивати дрібну моторику або навички читання, письма та пошуку інформації. Можливо, варто виділити час для спеціальної бесіди на тему «як бути приємною людиною» і повертатися до неї знову і знову. Найважливіші уроки дитина отримує вдома, що б там хто не говорив.

Джерело: http://dityinfo.com/vihovannya-ditini/chi-mozhna-navchiti-ditinu-buti-populyarnoyu.html

Кiлькiсть переглядiв: 507

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031